Resultat

Resultat 2020


HUB 200 miles


EfternamnFörnamn  OrtKlubbGottskärÖlmanäsKärradalOlofsboTylösandBåstad
FastessonStefanMSWESollentunaLa Sportiva10:02:0019:11:0033:17:0042:42:0056:03:0065:42:00
CarlssonTommyMSWEVänersborgLK TV8810:14:0021:04:0032:38:0043:17:0056:35:0068:09:00
WärnfeldtGunnarMSWEKungsbackaKiropraktik i Centrum Kungsbacka10:59:0021:48:0034:19:0046:18:0058:32:0070:20:00
AntonssonMikaelMSWEVeddigeTrailrunning Sweden10:59:0023:54:00-45:22:0059:59:0071:45:00
RabePerMSWERabeLaholms IF11:18:0022:40:0037:12:0049:02:0063:13:0077:57:00
WestfeltEllenFSWEVallentunaPace on Earth13:33:0025:44:0038:16:0050:37:0065:09:0080:26:00
KarnerudEmmyFSWEGöteborg 13:34:0025:45:0038:16:0050:40:0065:10:0080:26:00
ForsströmFredrikMSWEHUDDINGEYxsjöbergs IK13:00:0025:39:0038:59:0051:43:0068:01:0081:13:00
OttoPernillaFSWEJohanneshov 13:01:0025:39:0038:59:0051:40:0068:03:0081:13:00
JohanssonMattiasMSWERomelanda 11:00:00--45:43:0059:43:00DNF
JohanssonAndreasMSWEGöteborgIFK Göteborg Orientering08:45:0015:44:0023:20:0033:15:00DNF 
RamströmJan-ErikMSWENynäshamnStockholm Långdistans Klubb11:18:0022:38:0037:12:0049:02:00DNF 
AnderssonMikaelMSWETenhultDark Trail Runners11:20:0022:32:0038:00:0050:42:00DNF 
SkedebäckMaxMSWEOskarshamn 12:28:0024:54:0039:00:0051:43:00DNF 
WalfridsonJoeMSWENässjöIK Sisu11:20:0022:31:0038:01:00DNF  
JohanssonJoakimMSWEÄlvdalen 10:03:0019:11:00DNF   
HedmanMikaelMSWEStockholm 09:00:0020:12:00DNF   
DahlgrenAndreasMSWEÖjersjöSweden Runners10:00:0020:20:00DNF   
NorströmMarkusMSWEMölndalLonesome Runners10:10:0020:22:00DNF   
LarssonFredrikMSWEStenungsundDark Trail Runners10:04:0021:10:00DNF   
GällentoftNiclasMSWEGöteborgSweden Runners/Altra Red Team10:00:0021:11:00DNF   
KarlssonNiklasMSWENacka 11:50:0021:38:00DNF   
LundqvistVictorMSWEKarlskrona 11:18:0022:04:00DNF   
FlinkJesperMSWETärnsjöSnotrockets endurance society11:51:0023:36:00DNF   
BromanMarcusMSWEVeberödPrimalcoaching11:51:0023:42:00DNF   
PalmFredrikMSWEJönköpingScania Road Runners11:00:0024:30:00DNF   
CernockyJanMCZEMechenice 12:19:0024:40:00DNF   
RubenJohanMSWEValldaVallda Vikings11:52:0024:52:00DNF   
LöfströmRogerMSWESödra SandbyScania Road Runners12:25:0024:56:00DNF   
BjörnslättMalouFSWEKågerödVegan Runners IK12:27:0024:57:00DNF   
BergstenStefanMSWEÄLTA 17:08:0025:02:00DNF   
PrüzeliusRikardMSWESTOCKHOLMStockholms gerillalöpare14:17:0025:53:00DNF   
GeorgeDanielMSWEDanderyd-10:18:00DNF    
SunnerekDanielMSWEGöteborg 10:37:00DNF    
KjellbergMarcusMSWEValldaSockertoppen12:15:00DNF    
AndreassonAlexanderMSWEGöteborgTeam Jacob12:16:00DNF    
EibringNinaFSWEKRISTINEHAMNTeam Altra12:52:00DNF    
AmundssonLisaFSWESyd-KosterStrömstad Löparklubb12:56:00DNF    
LundinStefanMSWESollentunaUmara Sports Club13:00:00DNF    
LovénLukasMSWEÅrsta 13:01:00DNF    
Brodd JägestedtJonasMSWEFränsta 13:16:00DNF    
GötmarkAndersMSWEVintrosa 13:34:00DNF    
HjälmarlyckaDavidMSWEArbogaGötlunda IF13:34:00DNF    
SvenssonLupitaFSWEMalmöHeleneholms IF14:15:00DNF    
KamppinenJuhaMSWESpångaTeam Sober14:22:00DNF    
KneczkeHansMSWEHässelbyBangkok Runners14:22:00DNF    
SvalstrandMikaelMSWEBilldalSea Kayak Billdal14:30:00DNF   


HUB 100 miles


EfternamnFörnamn  OrtKlubbOlofsboTylösandBåstad
LindahlMartinMSWEGöteborgBring a towel!06:58:0014:29:0022:40:00
BlomqvistMikaelMSWETvååkerDarkTrailRunners07:09:0016:02:0024:04:00
BodirozaDavidMSWEFalkenbergFalkenbergs RR07:55:0016:59:0025:09:00
AngelFredrikMSWEFalkenbergFalkenbergs RR07:56:0017:00:0025:35:00
TreschowChristianMSWEStocksundStocksund07:46:0016:59:0025:37:00
AnundssonMagnusMSWEBorensbergTotal ventilation07:46:0016:59:0025:45:00
PerssonBjörnMSWETidaholm 07:55:0017:46:0027:03:00
ThomanderJonasMSWEFalkenbergFbg rr07:55:0016:59:0027:46:00
ThomanderLindaFSWEFalkenbergFalkenbergs RR07:56:0017:00:0027:48:00
SchönbergTommyMSWETyresö 07:54:0017:01:0027:59:00
AttelindSofiaFSWEUppsala 07:47:0017:45:0028:46:00
SkafarMattiasMSWEHelsingborgHURT08:31:0018:36:0029:04:00
BrantvallJonasMSWEKimstadUT Kolmården07:57:0019:24:0029:39:00
HallgrenRikardMSWEGöteborgAktivitus Sports Club08:42:0018:52:0030:28:00
LudvigssonStefanMSWELaholm 07:55:0017:00:0031:03:00
ElebringDavidMSWEFloda 09:06:0019:58:0031:28:00
hernwallpatrikMSWEhandenStockholm Gerillalöpare10:06:0021:23:0032:14:00
NielsenMagnusMSWEFalkenberg 09:18:0019:46:0032:35:00
JohnsonReginaFSWEKarlskoga 09:45:0021:35:0033:49:00
RegnérSandraFSWEGÖTEBORGTeam Nordic Trail10:45:0023:45:0037:05:00
JohanssonMonicaFSWEGöteborgLonesome runners10:44:0023:46:0037:05:00
AhlgrenAndersMSWEHelsingborgFMK07:45:0018:46:00DNF
HübnerAntonMSWEHalmstad 08:39:0018:53:00DNF
PalmqvistAndersMSWEUddevalla 10:03:0021:40:00DNF
PeterPeldanMSWEStockholmStockholm Gerillalöpare10:05:0021:41:00DNF
GustafssonEvaFSWEBovallstrand 10:07:0021:41:00DNF
AxelssonRobertMSWENödingeÄlska Utmaningen10:16:0022:09:00DNF
SvenssonChristofferMSWEOskarströmDark Trail Runners11:27:0023:54:00DNF
JohanssonCarolinaFSWEAbisko 11:29:0025:17:00DNF
AnderssonSebastianMSWEHisings Kärra 07:40:00DNF


HUB 100 km


EfternamnFörnamn  OrtKlubbTylösandBåstad
AlvångerPatrikMSWEVäxjöVXO Ultra05:47:0012:30:00
WilsonAntonMSWEBoråsIK Ymer05:52:0012:31:00
RuscsákKrisztinaFSWEMölndalMölndals AIK06:03:0013:08:00
AlkhousYoussefMSWEHalmstad 05:45:0013:09:00
KnoblochAntjeFGERTrebbinGutsMuthsRennsteiglaufverein e.V.06:25:0014:15:00
SundqvistJohanMSWEGöteborgTeam Nordic Trail Göteborg06:49:0014:15:00
OlssonJohanMSWEGöteborg 06:02:0014:37:00
JosefinssonGustavMSWEGöteborg 06:03:0014:37:00
LarsenMagnus RommeMDENKøbenhavn K 06:25:0014:45:00
GustafsonSimonMSWEOnsalaAktivitus Sports Club07:02:0015:59:00
IvanssonPerMSWENorrköpingUT Kolmården06:45:0016:06:00
BjörklundMattsMSWEHelsingborg 06:46:0016:10:00
ErikssonHelenFSWEVästra FrölundaAktivitus sports club07:02:0016:18:00
ClemenssonMartinMSWEVästra FrölundaTeam Nordic Trail07:02:0016:19:00
HäggströmNiklasMSWEMölnlycke 07:34:0017:18:00
NilssonFredrikMSWEVästra FrölundaIK Stern08:15:0017:39:00
BengtssonJohannaFSWEAnnerstad 08:16:0018:27:00
CannertMartinMSWEGöteborgLöp Amok08:01:0019:20:00
Jönler KanschatJohannesMSWEGöteborgLöp Amok08:02:0019:40:00
BoströmCeciliaFSWEVästeråsDARE TO TRY08:34:0020:00:00
MelinKarinFSWEVänersborgDare to try08:34:0020:01:00
LindbergFredrikMSWEStockholm 09:00:0020:36:00
HenriksonLoveMSWEGöteborgGet fast or die trying05:45:00DNF


HUB I: Skogen och Heden


EfternamnFörnamn  OrtKlubbGottskär
AmneskogTomasMSWEHisings KärraAktivitus Sports Club08:27:00
PerssonFredrikMSWEGöteborgAktivitus Sports Club10:18:00
ChristensonTobiasMSWEONSALASevekulla Runners10:43:00
CedersjöAntonMSWEGöteborg 12:03:00
RomebornAndreasMSWEKungsbacka DNF


HUB II: Fjorden och Berget


EfternamnFörnamn  OrtKlubbÖlmanäs
LorinderSussiFSWEÖsterskärLaSportiva Sverige06:25:00
MagnussonCarlMSWEgöteborgUmara sports club07:45:00
SundholmSofiaFSWEÖjersjöTrafikverket09:30:00
ButzkuvenKatharinaFSWEOnsalaTrafikverket Fritidsförening09:31:00
DanielssonGustavMSWEPartilleUmara sports club09:35:00
DanielssonSaraFSWEPartilleUmara Sports ClubDNF


HUB IV: Maderna och Hagen


EfternamnFörnamn  OrtKlubbOlofsbo
BerggrenCamillaFSWEMölnlyckeFK Herkules05:37:00
LorinderSussiFSWEÖsterskärLaSportiva Sverige06:03:00
JanosiPeterMSWESjömarkenSOK Knallen06:42:00
AnderssonJoakimMSWEVarbergJSM Active06:43:00
VahlströmMarcusMSWEVarbergIK Göpa06:45:00
Olausson LordJohanMSWEHillaredSok knallen06:46:00
WramlingJuliaFSWETräslövsläge 07:09:00
OlowLouiseFSWEAskim 07:46:00
NybergPärMSWEBoråsBorås Löparklubb07:48:00
KarlssonAndreasMSWEGöteborg 07:52:00
NordinLinaFSWEGöteborg 07:52:00
HammarRichardMSWEVarberg 07:53:00
JutemarLasseMSWEKinnarummaBorås LK08:46:00
MagnilKarl-JohanMSWEVarbergVarbergs UltralöpareDNF


HUB V: Ängen och Klittern


EfternamnFörnamn  OrtKlubbTylösand
KvistVeronicaFSWEVaxholm 07:26:00
JanderingAndersMSWEGöteborg/// LN Runners07:43:00
OlowLouiseFSWEAskim 09:00:00


HUB VI: Sanden och Havet

EfternamnFörnamn  OrtKlubbBåstad
LindholmAntonMSWEÄlmhultElmhults Sport Club04:40:00
HeidenbergJohanMSWEHalmstad 07:04:00
WingeIkaFSWEGetingeFikaSportsClub07:20:00
KidmarkGunillaFSWEMölnlyckeTrailrunning Sweden07:51:00
GrimmerNiclasMSWEAskimG.O.A.T07:56:00
OlaussonKarinFSWETorslandeG.O.A.T07:57:00
SvenssonJohnnyMSWEVejbystrandFk Snapphanarna08:28:00
HenrikssonsCatharinaFSWEPerstorpSöderåsen Fk08:29:00
JelanderAndersMSWEPerstorpSöderåsens FK08:29:00
JernqvistFredrikMSWEGöteborgGöteborg08:50:00
SinclairAndréMSWEKlippanMusketörerna09:35:00

GPS-tracking


Livespårningen hittar du HÄR!

Arrangören


HUB arrangeras av
Benen på Ryggen adventures och
Svalhögens IF



Nyhetsflöde


Håll koll på senaste nytt via Facebook

http://facebook.com/hubtrail

Kontakt


Tveka inte att maila oss om du har några frågor. 

Email: info@hubtrail.se

 

Foto


Racefoto och foto på hemsidan av Redhorse Photo

http://facebook.com/redhorsephoto